Jakie są koszty wdrożenia systemu informatycznego?

Reklama

Reklama
Koszty wdrożenia systemu informatycznego

O koszty wdrożenia systemu informatycznego zapyta każdy zainteresowany takim rozwiązaniem. Jednak oprócz samej ceny ważny jest sposób wdrożenia oprogramowania i jego „serwisowanie”, potocznie nazywane wsparciem powdrożeniowym.

Przedsiębiorstwa, które chcą wybrać oprogramowanie mają problem nie tylko z tym ile zapłacić za system, ale przede wszystkim, od kogo go kupić. Na pierwszy rzut oka wszystkie firmy oferujące rozwiązania informatyczne mogą wyglądać tak samo.

Dlatego tak ważne są spotkania, na których przeprowadza się prezentację systemu, rozmawia o potrzebach i ustala wstępne koszty. Zarówno pod kątem zapłaty za system, jego wdrożenie, a także późniejsze utrzymanie. To tylko kilka ze wskazówek, jakie opisujemy poniżej.

1. SAP czy Comarch – kogo wybrać?
2. Koszt wdrożenia systemu ERP
3. Istnieje projekt wdrożenia oprogramowania
4. Wsparcie powdrożeniowe
5. Demo oprogramowania

SAP czy Comarch

Przeglądając oferty producentów systemów ERP możemy zadać sobie pytanie. System SAP czy Comarch ERP. Jest szansa, że na portalach i forach branżowych otrzymamy od razu odpowiedź, co do konkretnego wyboru. Jednak częściej usłyszymy „to zależy”. Większe szanse na pomoc będziemy mieć w przypadku, gdy już na wstępie określimy, m.in:

 • zakres działania systemu, np. sprzedaż, księgowość, produkcja
 • wielkość przedsiębiorstwa
 • ilość stanowisk

Należy zwrócić uwagę czy system informatyczny możemy na bieżąco rozbudowywać i czy integruje się z innymi rozwiązaniami. To aż takie istotne? Tak, ponieważ zdarza się, że firmy korzystają już innego oprogramowania i nie chcą z niego rezygnować.

Przykładem może być przedsiębiorstwo, które wdrożyło u siebie elektroniczny obieg dokumentów, a teraz chcą połączyć je z systemem ERP.  Wtedy możliwość integracji w całości rozwiązuje problem. Działania te są ustalane indywidualnie z każdym klientem.

Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP w całości?

Po raz kolejny trzeba użyć określenia „to zależy”. Poza wyżej wymienionymi informacjami o firmie, czyli ilość stanowisk i zakresie działania jest coś jeszcze. Mowa o funkcjach, które ma zawierać system informatyczny. Zdarza się, że niektóre z nich trzeba dopisać, a na to potrzeba czasu, więc i pieniędzy.

Mówiąc wprost – im bardziej skomplikowany system, tym bardziej skomplikowane (i dłuższe) wdrażanie. Przeczytaj jak powinno wyglądać właściwe wdrożenie systemu ERP. Nasi specjaliści tłumaczą to w artykule od podstaw.

Istnieje projekt wdrożenia systemu informatycznego?

Nie istnieje, więc trzeba go stworzyć i to dla każdej firmy indywidualnie. Składa się na to analiza przedwdrożeniowa. Określa się w niej co, dlaczego oraz w jaki sposób powinno działać w oprogramowaniu dla danej firmy. Każda analiza zawiera dokumentację, na podstawie której dokonuje się wdrożenie.

W ten sposób dopasowuje się oprogramowanie do potrzeb firmy, a nie odwrotnie. To mała podpowiedź, by wybierać oprogramowanie „szyte na miarę” i odchodzić od rozwiązań pudełkowych. Nie ma znaczenia czy wybieramy program dla budownictwa, czy szukamy systemu do budżetowania.

Utrzymanie systemów informatycznych

Mówiąc utrzymanie, mamy na myśli asystę lub wsparcie posprzedażowe. Uprawnia one użytkownika do aktualizacji systemu oraz korzystania z pomocy specjalistów w przypadku, gdy coś w systemie się zepsuje. To dość ogólne informacje, które przy wyborze systemu warto posiadać.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że ilu ludzi, tyle opinii i każdy doda coś od siebie. Nasi specjaliści mają doświadczenie we wdrażaniu systemów dla firm z sektora MŚP oraz większych przedsiębiorstw. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyboru konkretnego rozwiązania dla Państwa firmy.

Demo oprogramowania

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 420 66 21 lub wypełniając poniższy formularz.

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa

  Adres email

  Telefon

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Uprzejmie informujemy, że: a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych, b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności, c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych., d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych, f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.