Wdrożenie systemu ERP kojarzy się z dużą inwestycją i procesem, który zabiera sporo czasu. Jednak warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści zyskuje firma decydują się na system ERP. Dlaczego należy skorzystać ze szkoleń i czym jest asysta? Odpowiedź w poniższym artykule.
1. Co daje wdrożenie systemu ERP?
2. Co to jest analiza przedwdrożeniowa?
3. Szkolenie
4. Wsparcie po wdrożeniu
Wdrożenie systemu ERP – co to daje?
Mnóstwo korzyści. To zapewnia wdrożenie systemu ERP. Oprogramowanie funkcjonuje w firmie, bez znaczenia, jakiej branży to dotyczy. Zestaw dostępnych modułów można dopasować do wymagań konkretnego przedsiębiorstwa:
- większe przychody dla firm
- szybsze i skoordynowane procesy, dzięki automatyzacji
- polepszenie jakości pracy i całkowite wykorzystanie, np. procesów produkcji
- identyfikowanie oraz eliminowanie błędów i zbędnych działań
- sprawna kontrola zarządzania kadrą
Analiza przedwdrożeniowa – istotna część przy wyborze ERP
To tylko kilka zalet, jakie zyskuje firma wdrażająca system ERP. Należy pamiętać, że wybór oprogramowania powinien być przemyślany, m.in. pod kątem integracji z innymi rozwiązaniami. Dotyczy to zarówno systemu elektronicznego obiegu dokumentów czy integrując program dla budownictwa z systemem.
Na wszystkie pytania odpowiada analiza przedwdrożeniowa prowadzona przez specjalistów od systemów informatycznych. Dzięki temu dowiemy się, na ile oglądane oprogramowanie sprawdzi się w naszym przedsiębiorstwie, jak dużo będzie kosztował oraz ile potrwa samo wdrożenie.
Szkolenie
To często pomijana, a jednak dość istotna kwestia związana z systemami ERP. Samo wdrożenie oprogramowanie nie daje pełnego sukcesu, jeśli jego użytkownicy nie potrafią z niego korzystać. Dlatego wiele firm informatycznych poza samym wdrożeniem oprogramowania, oferuje również szkolenia z obsługi systemu. Szkolenia te mogą być podzielone w zależności od modułów, na jakich pracują konkretne działy. Mogą być to także szkolenia ogólne, jednak te są mniej popularne.
Wsparcie powdrożeniowe
Często nazywane też asystą. To opcja pozwalająca na korzystanie z „helpdesku” w każdym momencie. Specjaliści danej firmy są do dyspozycji Klientów za pomocą specjalnej platformy, na którą zgłaszane są wszelkie problemy związane z działaniem systemu. To sporo ułatwienie, zastępujące ciągłe kontakty telefoniczne i opisywanie problemu, jaki wystąpił w danym momencie.
Podsumowując, warto wykupić wsparcie powdrożeniowe, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Nawet, jeśli oprogramowanie jest wdrożone w stu procentach prawidłowo, to błąd może popełnić użytkownik.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem? Szukasz systemu dla swojej firmy? Zadzwoń pod nr 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz