Kosztorysowanie – jaki program będzie najlepszy?

Reklama

Reklama
Kosztorysowanie

Kosztorysowanie najczęściej kojarzy się z budowlanką. I słusznie, choć nie ma znaczenia czy mowa tutaj o budowie osiedli, dróg, czy nawet stworzeniu instalacji dla miejskiej sieci.Setki planów, rysunków, informacji o wykonaniu lub braku wykonania trzeba zawrzeć w jednym systemie. Tak, by upoważnione osoby miały do nich wgląd w każdym miejscu i czasie.

1. Do czego wykorzystać oprogramowanie?
2. Jak to wygląda w praktyce?

Program do kosztorysowania a inwestycja

Do czego można wykorzystać oprogramowanie i jakie funkcje zawiera? Przykładowe działania wykonywane na systemie to, m.in.:

  • wariantowanie
  • zmiany pozycji w kosztorysie
  • prowadzenie kilku projektów jednocześnie i niezależnie od siebie
  • dodawanie grup, pozycji, rozdziałów

Należy pamiętać, że program do kosztorysowania tworzony na zamówienie, może mieć inne funkcje dla każdego Klienta. Szczegóły ustalane są podczas spotkań (konsultacji) oraz analizy przedwdrożeniowej. To ona ma za zadanie dobór właściwych elementów, jakie będą funkcjonować w firmie.

Kosztorysowanie jest innowacyjne

Największa zaletą systemu jest maksymalne uproszczenie tworzenia kosztorysu oraz integrowanie ich z innymi rozwiązaniami. Oprogramowanie wyróżnia też jego prostota, bowiem wszystkie działania wykonuje się za pomocą kilku przycisków.

Reklama

Posługując się przykładem firmy Connecto, która jest producentem tego rodzaju oprogramowania – „program do kosztorysowania można łączyć się.in. z elektronicznym obiegiem dokumentów, CRM i Business Intelligence” – taka informacja pojawia się na stronie connecto.pl

System może być wykorzystywany do przygotowanych już wcześniej kosztorysów, na których opracowywane są te nowe. Mowa tu między innymi o włączeniu kosztorysu składowego do całości nowego oraz łączenia kosztorysów. Wdrożenie oprogramowania odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym planem. W jego tworzeniu zazwyczaj biorą udział nie tylko wdrożeniowcy, ale też właściciele firmy, która decyduje się na konkretne rozwiązanie.

Zadzwoń pod nr 32 420 66 21 i dowiedz się więcej

Treść przygotowana na podstawie artykułu: http://www.connecto.pl/program-do-kosztorysowania