Jak wybrać system ERP – oprogramowanie cieszące się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców? Jak już zapewne wiesz, Enterprise Resource Planning (ERP) to system planowania zasobów przedsiębiorstwa, wspierający i automatyzujący codzienną działalność biznesową.
Wdrożenie tego typu rozwiązania będzie zatem dla Twojej firmy znacznym ułatwieniem w codziennych działaniach i przyspieszy jej rozwój. Na rynku istnieje jednak wiele różnych produktów zachwalanych przez producentów. Jak wybrać właściwy system ERP?
2. Małe, duże i średnie firmy
3. Prezentacja systemu dla firm handlowych
4. Wersja demo systemu ERP
Jak wybrać system ERP
Jak wybrać system ERP? Przystępując do poszukiwań oprogramowania, którego zadaniem będzie planowanie zasobów i pomoc w zarządzaniu naszą firmą, musimy przede wszystkim określić profil naszej działalności, aktualną sytuację i cele. Mamy wówczas pewność, że opcja, na jaką się zdecydowaliśmy, będzie usprawniać nasze operacje.
Wybór systemu – zadanie to nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Sporym ułatwieniem jest fakt, że na rynku możemy znaleźć uniwersalne produkty, które znajdują swoje zastosowanie w przeróżnych branżach. Dodatkowym atutem jest to, że są one na bieżąco z obowiązującym ustawodawstwem.
Wybór systemu ERP będzie sprowadzał się zatem do profilu firmy – wielkości, liczby stanowisk oraz naszych celów, potrzeb i oczekiwań. Jeśli dopiero zaczynamy działalność warto postawić na mobilne, lekkie oprogramowanie. Powinno ono zawierać podstawowy pakiet modułowy – wspierać sprzedaż i gospodarkę magazynową, księgowość, dział kadr.
Małe, duże i średnie firmy
W przypadku małych, średnich i dużych firm konieczne staje się już zapewnienie kompleksowego pakietu, usprawniającego działanie wszystkich aspektów firmy. Wówczas, wybierając system ERP zadbajmy, by oprogramowanie gwarantowało nam dostęp do takich modułów jak: fakturowanie, zarządzanie magazynami, księgowość, kadry, środki trwałe, produkcja.
Jeśli z kolei profil naszej firmy i jej cele wymagają dodatkowych funkcji, zdecydujmy się na system zapewniający wsparcie także na płaszczyźnie zarządzania projektami, obsługi serwisowej i gwarancyjnej, zarządzania relacjami z klientami, czy windykacją.
System ERP a budżet
System ERP a budżet jest kwestią, na którą zwraca uwagę wielu przedsiębiorców. I słusznie. Na koszt składa się bowiem nie tylko cena licencji danego oprogramowania na określony czas, ale także cena jej przedłużenia, rozszerzeń dla programu, kwota jaką trzeba ponieść za migrację danych czy nakład finansowy, jaki musi zostać przeznaczony na ewentualne szkolenia pracownicze.
Planując zatem budżet na system ERP zwróćmy uwagę na to, czy po zakupie licencji nie będziemy musieli zmierzyć się z szeregiem ukrytych kosztów. Warto zdać sobie sprawę z tego, że niska cena niektórych produktów najprawdopodobniej będzie się wiązać z dodatkowymi opłatami obsługi programu z późniejszym terminie. Przeznaczony na system ERP budżet powinien uwzględniać także inne składniki wdrożenia oprogramowania. Dzięki temu mamy maksymalne szanse na powodzenie projektu.
Wersja demo systemu ERP
Wersja demo systemu ERP to świetny sposób na przetestowanie danego rozwiązania w praktyce. Żmudny proces poszukiwań dopasowanego do naszych potrzeb oprogramowania staje się zdecydowanie łatwiejszy w chwili, gdy przed podjęciem ostatecznej decyzji istnieje możliwość zweryfikowania obietnic producenta na żywym organizmie. I właśnie taką możliwość oferuje wersja demo systemu ERP.
Daje Ci ona okazję byś mógł sprawdzić, czy wybrane narzędzie wspiera działania Twojego biznesu oraz czy jego złożoność pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami. Wersja demo systemu ERP to zobrazowanie działania aplikacji w praktyce – dzięki niej wiesz, jak wygląda praca na danym systemie. Możesz ocenić przystępność interfejsu oprogramowania, a także zobaczyć, czy wykonalność zadań, mających najwyższy priorytet w Twojej firmie, jest możliwa.
Zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz i umów się na prezentację.