Jak wybrać system ERP? Poznaj wskazówki wyboru rozwiązania

Reklama

Reklama
Jak wybrać system ERP Poznaj wskazówki wyboru systemu ERP
Jak wybrać system ERP Poznaj wskazówki wyboru systemu ERP

Jak wybrać system ERP – oprogramowanie cieszące się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców? Jak już zapewne wiesz, Enterprise Resource Planning (ERP) to system planowania zasobów przedsiębiorstwa, wspierający i automatyzujący codzienną działalność biznesową.

Wdrożenie tego typu rozwiązania będzie zatem dla Twojej firmy znacznym ułatwieniem w codziennych działaniach i przyspieszy jej rozwój. Na rynku istnieje jednak wiele różnych produktów zachwalanych przez producentów. Jak wybrać właściwy system ERP?

 Jak wybrać system ERP

Jak wybrać system ERP? Przystępując do poszukiwań oprogramowania, którego zadaniem będzie planowanie zasobów i pomoc w zarządzaniu naszą firmą, musimy przede wszystkim określić profil naszej działalności, aktualną sytuację i cele. Mamy wówczas pewność, że opcja, na jaką się zdecydowaliśmy, będzie usprawniać nasze operacje.

Wybór systemu – zadanie to nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Sporym ułatwieniem jest fakt, że na rynku możemy znaleźć uniwersalne produkty, które znajdują swoje zastosowanie w przeróżnych branżach. Dodatkowym atutem jest to, że są one na bieżąco z obowiązującym ustawodawstwem.

Wybór systemu ERP będzie sprowadzał się zatem do profilu firmy – wielkości, liczby stanowisk oraz naszych celów, potrzeb i oczekiwań. Jeśli dopiero zaczynamy działalność warto postawić na mobilne, lekkie oprogramowanie. Powinno ono zawierać podstawowy pakiet modułowy – wspierać sprzedaż i gospodarkę magazynową, księgowość, dział kadr.

Małe, duże i średnie firmy

W przypadku małych, średnich i dużych firm konieczne staje się już zapewnienie kompleksowego pakietu, usprawniającego działanie wszystkich aspektów firmy. Wówczas, wybierając system ERP zadbajmy, by oprogramowanie gwarantowało nam dostęp do takich modułów jak: fakturowanie, zarządzanie magazynami, księgowość, kadry, środki trwałe, produkcja.

Jeśli z kolei profil naszej firmy i jej cele wymagają dodatkowych funkcji, zdecydujmy się na system zapewniający wsparcie także na płaszczyźnie zarządzania projektami, obsługi serwisowej i gwarancyjnej, zarządzania relacjami z klientami, czy windykacją.

System ERP a budżet

System ERP a budżet jest kwestią, na którą zwraca uwagę wielu przedsiębiorców. I słusznie. Na koszt składa się bowiem nie tylko cena licencji danego oprogramowania na określony czas, ale także cena jej przedłużenia, rozszerzeń dla programu, kwota jaką trzeba ponieść za migrację danych czy nakład finansowy, jaki musi zostać przeznaczony na ewentualne szkolenia pracownicze.

Planując zatem budżet na system ERP zwróćmy uwagę na to, czy po zakupie licencji nie będziemy musieli zmierzyć się z szeregiem ukrytych kosztów. Warto zdać sobie sprawę z tego, że niska cena niektórych produktów najprawdopodobniej będzie się wiązać z dodatkowymi opłatami obsługi programu z późniejszym terminie. Przeznaczony na system ERP budżet powinien uwzględniać także inne składniki wdrożenia oprogramowania. Dzięki temu mamy maksymalne szanse na powodzenie projektu.

Wersja demo systemu ERP

Wersja demo systemu ERP to świetny sposób na przetestowanie danego rozwiązania w praktyce. Żmudny proces poszukiwań dopasowanego do naszych potrzeb oprogramowania staje się zdecydowanie łatwiejszy w chwili, gdy przed podjęciem ostatecznej decyzji istnieje możliwość zweryfikowania obietnic producenta na żywym organizmie. I właśnie taką możliwość oferuje wersja demo systemu ERP.

Daje Ci ona okazję byś mógł sprawdzić, czy wybrane narzędzie wspiera działania Twojego biznesu oraz czy jego złożoność pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami. Wersja demo systemu ERP to zobrazowanie działania aplikacji w praktyce – dzięki niej wiesz, jak wygląda praca na danym systemie. Możesz ocenić przystępność interfejsu oprogramowania, a także zobaczyć, czy wykonalność zadań, mających najwyższy priorytet w Twojej firmie, jest możliwa.

Zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz i umów się na prezentację.

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa

  Adres email

  Telefon

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

  Uprzejmie informujemy, że: a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych, b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności, c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych., d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych, f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.