Kontrola kosztów budowy to nic innego jak organizacja robót i rozliczanie kosztów ich realizacji. Narzędzie te znacznie ułatwia zarządzanie każdym z projektów, a dostępny w obieg dokumentów wraz z archiwizacją sprawia, że faktury, umowy i zamówienia znajdują się w jednym miejscu. System jest prosty w obsłudze, a co ważne, integruje się z innymi rozwiązaniami, jakie są dostępne na rynku.
1. Kontrola kosztów z harmonogramem
2. Obieg dokumentów i archiwizacja
3. Dlaczego warto zainwestować w system do kontroli kosztów
4. Demo oprogramowania
Kontrola kosztów budowy przy pomocy harmonogramu
System do kontroli kosztów budowy wyposażony jest między innymi w harmonogram budowlany. Umożliwia on określenie budżetu dla konkretnej realizacji lub wszystkich prowadzonych projektów. Działania widoczne na wykresach od razu rejestrowane są w formularzach. Dzięki temu kontrolowanie realizowania etapu w stosunku do założonego zakresu jest ułatwione.
Korzystając z programu możemy przypisać obowiązki danej osobie, a w definiowanych kalendarzach planować kolejne z etapów, uwzględniając szczegółowo liczbę specjalistów oraz sprzęt potrzebny w danym momencie prac. Osoby decyzyjne same ustalają kto i na jakim etapie może mieć wgląd do harmonogramu czy dokumentów.
Obieg dokumentów i ich archiwizacja
Opisywany wyżej obieg dokumentów wprowadza porządek w działaniu przedsiębiorstwa, nie tylko pod kątem projektu, ale ogólnego funkcjonowania. Ustalona wcześniej ścieżka zapewnia przepływ dokumentu do właściwych osób, a samo ryzyko zgubienia czy zniszczenia faktury/umowy/zamówienia spada do minimum. Więcej o wykorzystaniu elektronicznego obiegu dokumentów w budownictwie przeczytasz na stronie http://oprogramowaniedlabudownictwa.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow/
Każdy dokument jest archiwizowany, dzięki czemu dostępny jest „od ręki”, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Oznacza to, dotrzemy do niego nawet, gdy wystawiony był w innym oddziale firmy. Wyszukanie dokumentu możliwe jest m.in. po dacie, danych firmy, czy tytule.
Dlaczego warto zainwestować w system do kontroli kosztów?
- Precyzyjne tworzenie kosztorysu
- Określenie budżetu dla każdego projektu osobno lub wszystkich jednocześnie
- Ustalanie każdego etapu wykonania projektu (harmonogramowanie)
- Rozliczanie budżetów budowlanych i firmowych
System do kontroli kosztów budowy dopasowany jest do wymagań danej firmy. Przed wdrożeniem oprogramowania przeprowadzana jest analiza, dzięki której można ustalić czy potrzebny jest dany moduł i w jaki sposób ma działać.
Po analizie i wdrożeniu systemu prowadzone są szkolenia z jego obsługi. Możliwe jest także wykupienie tak zwanej asysty, czyli wsparcia powdrożeniowego.
Demo oprogramowania
Chcesz wdrożyć program do kontroli kosztów w Twoim przedsiębiorstwie? Zadzwoń pod nr 32 420 66 21 lub wypełnij poniższy formularz.