System informatyczny dla magazynu

Reklama

Reklama
System informatyczny dla magazynu

Nasza gospodarka się rozwija, a wraz z nią popyt i podaż na produkty każdego typu. Jak zapanować nad ogromną ilością najróżniejszych towarów, które służą na sprzedaż lub jako surowce i półprodukty w procesie produkcyjnym? Należy wdrożyć dobry system do zarządzania magazynami. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o oprogramowaniu magazynowym.

System do zarządzania magazynem

Nawet najmniejsze firmy powinny wdrożyć rozwiązanie do zarządzania magazynem, aby zawsze posiadać aktualną wiedzę na temat stanów magazynowych poszczególnych indeksów towarowych oraz móc do woli nimi operować w ramach wewnętrznych i zewnętrznych operacji, takich jak:

• PZ – przyjęcie zewnętrzne np. w oparciu o dokument zakupowy

• WZ – wydanie zewnętrzne, często sprzężone z dokumentem sprzedażowym

• RW – rozchód wewnętrzny, który może dotyczyć elementów zniszczonych lub wchodzących na produkcję

• PW – przyjęcie wewnętrzne, które następuje przykładowo w momencie przyjęcia nowego produktu z produkcji lub stworzenia kompletu w oparciu o pojedyncze produkty

• MM – przesunięcie międzymagazynowe pozwalające na zdjęcie produktu ze stanu jednego magazynu i umieszczenie go na innym, w ramach wewnętrznych operacji.

• Korekty – możliwość korygowania stanów magazynowych, np. w czasie inwentaryzacji

Jak wybrać system dla magazynu?

Same operacje zmian stanów magazynowych to jednak nie wszystko, co powinien posiadać system magazynowy. Jest to jedynie podstawa, bez której system ten nie mógłby funkcjonować. Jeżeli chcesz wdrożyć dobry system do zarządzania magazynami zwracaj uwagę na funkcje taki jak:

• Integracja – system musi być zintegrowany, tj. być częścią większego systemu ERP, z możliwością używania modułów sprzedażowego i księgowego.

• Prosta produkcja – wiele firm produkcyjnych posiada na tyle proste procesy produkcyjne, że w ramach funkcjonalności kompletacji będą w stanie rozliczać produkcję. Mechanizm kompletacji polega na tworzeniu prostych receptur do wytworu półproduktów i produktów końcowych.

• Wielomagazynowość – pozwala na tworzenie wirtualnych magazynów oraz hierarchii w oparciu o kategorie. Ułatwia to zarządzanie towarami oraz ich szybkie wyszukiwanie.

• Cechy i parametry – przypisywanie do indeksów magazynowych różnego rodzaju cech i parametrów, w tym zdjęć, pozwoli na szybkie identyfikowanie towaru, oraz wyszukiwanie go przez magazynierów i dział handlowy.

• Edycja wydruków – możliwość tworzenia własnych wzorów wydruków do dokumentów magazynowych.

Prezentacja oprogramowania do zarządzania magazynem

Umów się na prezentację oprogramowania magazynowego w siedzibie twojej firmy lub zdalnie za pomocą telekonferencji w internecie. Porozmawiaj z ekspertami Grupy Connecto, którzy od lat wspierają polski biznes pod kątem rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych.

Uzupełnij formularz kontaktowy w zakładce kontakt lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00. Prezentacja systemu jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.