Zintegrowany system informatyczny

Reklama

Reklama
Zintegrowany system informatyczny

Do funkcjonowania każdej firmy potrzebne są rozmaite programy. Obsługa wielu różnych narzędzi IT jest jednak mało wygodna. Z tego względu powstają rozwiązania, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Wyjaśniamy czym jest i jak działa zintegrowany system informatyczny!

1. Cechy zintegrowanego systemu informatycznego
2. Co to jest zintegrowany system zarządzania?
3. Gdzie szukać specjalistów od zintegrowanych systemów IT?

Cechy zintegrowanego systemu informatycznego

Współcześnie trudno byłoby prowadzić nawet niewielkie przedsiębiorstwo bez zastosowania nowoczesnych programów np. do wymiany danych, księgowości czy zarządzania projektami. Korzystanie z wielu narzędzi naraz może jednak doprowadzić do chaosu informacyjnego i jest po prostu mało praktyczne.

Z tego względu coraz częściej stosuje się zintegrowane systemy informatyczne oraz specjalne moduły integracyjne i API (ang. application programming interface = interfejs programowania aplikacji), dzięki którym wszystkie programy mogą się ze sobą lepiej skomunikować. Najłatwiej jest jednak od razu postawić na kompatybilne, odpowiednio dostosowane rozwiązanie.

Najważniejsze cechy zintegrowanego systemu informatycznego, to:

  • kompleksowość,
  • pełna integracja danych i procedur,
  • elastyczność i skalowalność,
  • zaawansowanie technologiczne,
  • otwartość i łatwy dostęp (także mobilny).

Implementacja takiej platformy pozwala znacznie poprawić organizację pracy oraz stanowi ogromne wsparcie dla przedstawicieli wszystkich działów – od zarządu, po magazyn.

Co to jest zintegrowany system zarządzania?

Zintegrowany system zarządzania to specjalne oprogramowanie modułowe, które oferuje idealnie współpracujące ze sobą narzędzia IT opierające swoje działanie na jednej bazie danych. Do najpopularniejszych platform tego typu zalicza się m.in. systemy ERP, takie jak np. Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL. Oferują takie moduły, jak:

  • Handel (wystawianie faktur, paragonów i innych dokumentów sprzedażowych; nadzorowanie cenników, rabatów itp.);
  • Magazyn (inwentaryzacja, zarządzanie pracą, tworzenie dokumentów przyjęcia, wydania i rozchodu itp.);
  • Księgowość (obsługa księgi handlowej oraz księgi przychodów i rozchodów itp.);
  • Kadry (zbiór danych pracowników; urlopy, zwolnienia lekarskie, wynagrodzenia, delegacje itp.);
  • Produkcja (przyjmowanie zleceń, planowanie realizacji procesu produkcyjnego, monitorowanie postępów itp.).

Wszystkie te moduły są połączone z jedną bazą danych, dlatego raz wprowadzona informacja czy dokument mogą być wielokrotnie wykorzystywane, a wszystkie uprawnione osoby mają do niej łatwy dostęp. Dzięki temu da się znacznie przyspieszyć wiele formalności oraz poprawić wydajność pracowników, co przyczynia się do rozwoju firmy i generowania większych zysków.

Gdzie szukać specjalistów od zintegrowanych systemów IT?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie szukać specjalistów od zintegrowanych systemów IT? Wybierz polską firmę z wieloletnim doświadczeniem, która dobierze dla Ciebie rozwiązanie idealnie dostosowane do specyfiki Twojej działalności. Dzięki wsparciu profesjonalistów wdrożenie przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a platforma od razu będzie niezwykle przydatna i funkcjonalna.

Więcej informacji o zintegrowanych systemach IT znajdziesz na: https://www.connecto.pl/zintegrowany-system-informatyczny/.