Dynamiczny rozwój rynku i rosnące oczekiwania konsumentów sprawiają, że firmy szukają kolejnych kanałów dotarcia do ludzi ze swoją ofertą produktów czy usług. Dlatego wybierają narzędzia oraz oprogramowanie usprawniające nie tylko organizację pracy, ale przede wszystkim komunikację. Popularność takich rozwiązań widać po rosnącej liczbie zapytań, jakie spływają do firmy MakeApps.
1. Projektowanie
2. Jak wygląda tworzenie?
3. Aplikacja mobilna ma szereg zastosowań
4. Stworzenie aplikacji mobilnej
Projektowanie aplikacji mobilnych rośnie w siłę
Firmy wybierają aplikacje na zamówienie, bo są one tworzone bezpośrednio pod kątem ich potrzeb i wymagań. Dzisiaj właściciele firm oczekują, że system lub aplikacja, który zamówią będą robić tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Wiedzą, że aplikacja dopasowana w stu procentów do ich potrzeb zwiększa przewagę nad przedsiębiorstwami, które posługują się tylko szablonowymi rozwiązaniami.
„Z usług firm tworzących oprogramowanie korzystają zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne prowadzące większe projekty. Trafiają do nas ludzie, którzy mają pomysł na aplikacje, ale nie wiedzą jak je wykonać. Nasi specjaliści pomogli już ludziom z branży handlowej, usługowej i budowlanej. Klienci mają świadomość, że w każdym momencie jesteśmy w stanie rozbudować aplikację w zależności od ich potrzeb i rozwoju projektu.” – mówi Piotr Wąs z MakeApps.
Jak wygląda tworzenie aplikacji mobilnych?
Software House, którym jest wspomniany MakeApps tworzy aplikacje mobilne i oprogramowanie dla firmy z każdej branży. Dlatego całą przygodę zaczyna się od spotkania z Klientem i wstępnej analizy. Wszystko zależy od elementów, jakie mają się w niej znaleźć, czy są skomplikowane, ile zajmuje ich napisanie, a potem wdrożenie. Ważne jest też to na ilu i jakich systemach mają one działać, np. Android, iOS, czy Windows. Podobnie wygląda w przypadku tworzenia oprogramowania wykorzystywanego do zarządzania firmą.
Aplikacja mobilna ma szereg zastosowań
Przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych nie ma ograniczeń. Towarzyszą nam każdego dnia i ciężko byłoby wrócić do czasów, gdy nie korzystaliśmy z tych udogodnień. Najprostszym przykładem jest aplikacja nawigacji w naszym smartfonie.
Rozwiązaniem jest także wykorzystanie aplikacji do zakupów, tu w zależności, po której stronie stoimy – czy sprzedajemy, czy kupujemy. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć wybieramy towar, sposób dostawy oraz formę zapłaty. I najczęściej jest to płatność aplikacją danego banku, którą mamy w telefonie.
Informacja to kolejne z zastosowań. Aplikacja może pokazać osobie będącej w centrum miasta, gdzie jest najbliższy punkt danego sklepu, obok czego się znajduje, do której jest otwarty i czy posiada to, czego szuka użytkownik. Jak widać – funkcje aplikacji mobilnych wzajemnie się uzupełniają. Aplikacją zakupową – kupujemy, aplikacją z banku – płacimy za to, co kupiliśmy.
Chcesz zlecić stworzenie aplikacji mobilnej? Wypełnij poniższy formularz