Jak przygotować się do wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów i CRM?

Reklama

Reklama
Jak przygotować się do wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów i CRM
Jak przygotować się do wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów i CRM

Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów lub systemu CRM to temat bardzo ogólny i w każdej branży, a nawet w każdej firmie może oznaczać coś całkiem innego. Wynika to z prostego faktu, że każda organizacja ma swój własny, sprawdzony pomysł na prowadzenie firmy i poszczególnych procesów. Wydawałoby się, że wdrożenie rozwiązana pisanego specjalnie „dla nas” to sprawa prosta. w końcu nikt tak nie zna naszej firmy jak my sami. Okazuje się jednak, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jednak z pomocą doświadczonych konsultantów i po uprzednim odpowiednim przygotowaniu – wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów lub systemu CRM mnie musi stanowić kłopotów.

1. Jak przygotować się do wdrożenia obieg dokumentów i CRM
2. Czy wdrożenie systemów musi być odczuwalne
3. Komu zlecić wdrożenie systemów informatycznych

Jak przygotować się do wdrożenia obieg dokumentów i CRM

Stwierdzenie, że wybierając system elektronicznego dokumentów lub oprogramowanie CRM do zarządzania relacjami z klientami w przypadku większości firm wdrożeniowych jest jak najbardziej prawdziwe. Niestety nawet najlepszy konsultant nie będzie w stanie wdrożyć tak poważnego rozwiązania informatycznego samemu. Potrzebuje on regularnego wsparcia ze strony Klienta.

Nie oznacza to jednak, że implementacja systemu IT wiąże się z całkowitym paraliżem organizacji. Odpowiednie podejście zapewni sukces. Oto kilka wskazówek jakie przekazał nam doświadczony konsultant, który „zjadł zęby” na wdrożeniach systemów do elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania sprzedażą:

  • Przygotuj się jeszcze na etapie wyboru dostawcy – spotkaj się z osobami, które najlepiej znają poszczególne działy i procesy w firmie. Wspólnie stwórzcie listę lub mapę wymagań. Pamiętaj, że to ty rozdajesz karty więc metoda ich prezentacji jest dowolna.
  • Nie narzucaj sztywnych terminów – czasem wspaniałe rzeczy wymagają czasu. Narzucając sztywne lub nierealne terminy działasz na własną szkodę.
  • Pierwsza wersja nie zawsze jest najlepsza – nie każdy z nas potrafi myśleć na wysoce abstrakcyjnym poziomie. Przygotuj się więc, że coś co w Twojej głowie wydaje się świetnym pomysłem, może wymagać dalszego szlifowania.

Czy wdrożenie systemów musi być odczuwalne

Wybierając profesjonalną firmę informatyczną, która zatrudnia doświadczonych konsultantów możesz spać spokojnie. Firmy takie doskonale wiedzą w jaki sposób wdrażać rozwiązania informatyczne. Motto wielu z nich to „ewolucja zamiast rewolucji”. Odpowiednio przygotowany plan wdrożenia zakładał będzie stopniowe zastępowanie bieżącego rozwiązania IT nowym bez niepotrzebnych paraliżów. Należy jednak mieć na względzie to, że w zależności od skomplikowania całości wdrożenia. Może ono trwać czasem dłużej niż rok czy dwa.

Komu zlecić wdrożenie systemów informatycznych

Postaw na profesjonalistów, takich jak nasz partner biznesowy Grupa Connecto – producent rozwiązań do zarządzania procesami biznesowymi w firmie (obieg dokumentów, projekty, raporty, CRM), oraz integrator narzędzi ERP. Zadzwoń do nas 32 263 00 00 lub wypełnij formularz kontaktowy, a oddzwoni do ciebie konsultant, który zbierze wymagania potrzebne do stworzenia scenariusza prezentacyjnego. Spotkanie pokazowe jest całkowicie darmowe i może odbyć się zdalnie lub w siedzibie Twojej firmy lub organizacji. Nie zwlekaj więc dłużej i pozostaw nam namiary na siebie.