Aplikacje mobilne mają usprawnić funkcjonowanie firmy w biurze, jak i poza nim, bo dzisiaj praca to nie tylko spotkania w klimatyzowanej sali. Z aplikacji korzystają managerowie, przedstawiciele handlowi oraz inni pracownicy posiadający urządzenia mobilne.
1. Tworzenie aplikacji
2. Podział aplikacji mobilnych
Urządzenia mobilne nie są już zwykłymi telefonami i przekształciły się w minikomputery oraz narzędzia biznesowe. Ogólna dostępność aplikacji sprawiła, że handel i usługi przeniosły się na nowy poziom, a każdy kto posiada telefon komórkowy lub tablet jest użytkownikiem aplikacji mobilnej. Android, iOS, Windows i Symbian to najpopularniejsze technologie i platformy, w jakich są one tworzone.
Aplikacje mobilne – tworzenie
Każda z aplikacji tworzona jest od podstaw, na specjalne zamówienie klienta. Wymaga to wstępnej analizy i ustaleń jak aplikacja ma wyglądać oraz jakie ma zawierać funkcje. Ciężko precyzyjnie określić termin oddania gotowego produktu. Co ważne, aplikacje można wykonać dla każdej firmy i branży, pod tym kątem nie ma żadnych ograniczeń.
Sam proces tworzenia aplikacji mobilnych można podzielić na etapy:
- Konsultacja z klientem i analiza przedwrożeniowa
- Tworzenie aplikacji
- Testowanie funkcji i wychwycenie błędów
- Poprawa błędów i ponowne testy
- Zatwierdzenie poprawności aplikacji
- Wdrożenie aplikacji
Podział aplikacji mobilnych
Szukając informacji na temat rozwiązań mobilnych w internecie, trafimy z pewnością na:
aplikacje offline, czyli te które instalowane są na konkretnym urządzeniu, gdzie do jego funkcjonowania nie potrzebny jest dostęp do internety (m.in. kalkulator).
Są też aplikacje mobilne, które służą do usprawnienia pracy magazynu i sprzedaży. Dokonuje się w nich szybkiego składania zamówień czy też przeglądania ofert. Aplikacje te wymagają już dostępu do internetu. Jedną z nich jest aplikacja mobilny magazynier, której twórcą jest krakowski producent Comarch ERP.
Na rynku są dostępne też aplikacje webowe, które wyglądają jak strony www. Są zaprojektowane w ten sposób, by poprawnie wyświetlać się na małych ekranach smartfonów czy tabletów. Osoby korzystają z tych aplikacji wykorzystują je często do sprzedaży czy prezentacji produktu lub usługi.
To tylko kilka z przykładów zastosowania aplikacji mobilnych, bowiem poza pracą wykorzystywane są również do zamawiania jedzenia, taksówki, czy sprawdzania pogody. Aplikacje mobilne pomagają też w poruszaniu się po galeriach handlowych.
Chcesz zlecić stworzenie aplikacji? Zadzwoń 32 420 66 21