Oprogramowanie dla hoteli

Reklama

Reklama
Oprogramowanie dla hoteli

W branży hotelarskiej najważniejsi są oczywiście goście. Na ich komfort ma jednak wpływ wiele czynników. Aby jak najlepiej zapanować nad terminarzem rezerwacji, a także m.in. stanem pokoi czy harmonogramem pracy obsługi, warto zainwestować w specjalne oprogramowanie dla hoteli. Wyjaśniamy, dlaczego jest przydatne i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy system!

Oprogramowanie dla hoteli

Oprogramowanie dla hoteli to specjalny system, którego funkcje ułatwiają prowadzenie ośrodka wypoczynkowego. Jest przydatny wszystkim członkom zespołu – od właścicieli, przez managerów i księgowość, aż po recepcjonistów czy sprzątaczki. Z jego pomocą można odczuwalnie ułatwić codzienną pracę, ponieważ znacznie usprawnia wiele czynności.

Profesjonalne narzędzie IT sprawia, że cały proces najmu pokoi odbywa się szybciej i prościej. Pozwala błyskawicznie sprawdzić aktualne obłożenie oraz daje dostęp do przejrzystego terminarza. W ten sposób da się w zaledwie kilka chwil sprawdzić konkretny termin i zaproponować gościom najlepszy pokój. Przy okazji minimalizuje się ryzyko pomyłek, np. podwójnego obłożenia, czy zbyt szybkiego wynajęcia (bez uwzględnienia czasu na posprzątanie).

Korzystanie z oprogramowania dla hoteli znacznie ułatwia komunikację zewnętrzną (z klientami), a także wewnątrz struktur firmy. Dzięki niemu można dbać o relacje z gośćmi, ale też na bieżąco nadzorować sytuację w firmie i optymalnie organizować pracę. Ostatecznie system pomaga podnieść jakość oferowanych usług, co poprawia zadowolenie gości, poprawia wizerunek ośrodka i przyczynia się do większych zysków.

System CRM do zarządzania hotelem

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest system CRM do zarządzania hotelem (ang. Customer Relationship Management – zarządzanie relacją z klientem). Kontakt z gośćmi ma ogromne znaczenie w tej branży, a specjalne oprogramowanie pozwala uważnie kontrolować każdą rezerwację.

Poza podstawowymi funkcjami systemu CRM do zarządzania hotelem, takimi jak m.in. terminarz, baza klientów czy harmonogram prac, często można korzystać jeszcze z innych rozwiązań. Niezwykle praktyczne są platformy modułowe, które łączą w sobie funkcjonalności kilku różnych programów, takich jak np.:

  • DMS (ang. Data Management System – system zarządzania danymi) – system przeznaczony do przechowywania oraz przekazywania dokumentów, m.in. faktur, rachunków, umów;
  • ERP (ang. Enterprise Resources Planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa) – system przeznaczony do zarządzania m.in. budżetem, kardami i wyposażeniem hotelu;
  • BI (ang. Bussines Intelligence – analityka biznesowa) – system zbierający, a następnie przetwarzający dane, tworzący na ich podstawie czytelne zestawiania oraz wykresy.

Gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla hoteli?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla hoteli? Najlepiej zdecydować się na rozwiązanie przygotowane przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje personalizowany produkt. System dostosowany do indywidualnych oczekiwań jest w pełni funkcjonalny oraz możliwie najbardziej opłacalny.

Świetną opcją jest profesjonalna Platforma Connecto, od polskiej firmy współpracującej ze znaną marką Comarch. To elastyczne, skalowalne i proste w obsłudze narzędzie, które jest niezwykle przydatne w codziennej pracy. Oprogramowanie zostaje dostosowane do konkretnych wymogów, a następnie wdrożone krok po kroku przez zespół specjalistów.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.connecto.pl/oprogramowanie-dla-hoteli/.