System do tworzenia raportów i analiz budowlanych

Reklama

Reklama
System do tworzenia raportów i analiz budowlanych

Dane o działalności przedsiębiorstwa skrywają wiele cennych informacji, którymi warto się kierować np. przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Do ich gromadzenia i przetwarzania potrzebne są jednak specjalne narzędzia IT. Wyjaśniamy, czym jest system do tworzenia raportów i analiz budowlanych – jak działa oraz dlaczego warto wdrożyć go w swojej firmie!

System do tworzenia raportów i analiz na budowie – jak działa

System do tworzenia raportów i analiz na budowie to specjalistyczne oprogramowanie, które na bieżąco zbiera dane z wielu źródeł. Jest kompatybilny z wykorzystywanymi w firmie programami, aplikacjami i systemami, takimi jak m.in. ERP, DMS czy CRM. W ten sposób można np. skrzyżować dane finansowe z systemu księgowego z wynikami budżetowymi na kontraktach, sprawdzić historię relacji z dostawcą albo ocenić skuteczność kierownika budowy.

Algorytmy stanowiące podstawę systemu do tworzenia raportów i analiz na budowie mogą przetwarzać dane według konkretnej definicji (np. skupiając się tych związanymi z budżetem) albo przygotowywać ogólne zestawienia. Generują przejrzyste, proste w odbiorze wykresy, które pozwalają zauważyć ewentualne nieprawidłowości, trendy czy przeoczony potencjał. Na podstawie takich dokumentów można świadomiej zarządzać firmą.

Zalety systemu do raportów i analiz budowlanych

Jakie są największe zalety systemu do raportów i analiz budowlanych? Przede wszystkim korzystanie z takiego narzędzia umożliwia:

  • optymalizację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie (podejmowanie trafniejszych decyzji),
  • znalezienie oszczędności (wykrywanie np. niepotrzebnych wydatków),
  • rozwój firmy (m.in. zwiększenie wydajności pracowników, monitorowanie postępów, wykrywanie niewykorzystanego potencjału).

Przy tym warto zwrócić uwagę na to, że oprogramowanie tego typu jest o wiele łatwiejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż zatrudnianie analityków czy angażowanie swoich pracowników. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, uzyskując podobne rezultaty.

System do raportów i analiz budowlanych tworzy skonsolidowaną bazę danych, przez co daje też łatwy dostęp do potrzebnych informacji w jednym miejscu. W sytuacji, gdy wykonuje się np. jakieś szacunki lub obliczenia albo chce się mieć jakiś argument popierający proponowane zmiany, wystarczy kilka kliknięć, by uzyskać niezbędne zestawienia.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania systemu?

Przedsiębiorcy często nie wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas wybierania systemu do analizy biznesowej. Przede wszystkim warto kierować się tym, czy program jest prosty w obsłudze. Ma stanowić ułatwienie, a nie utrudnienie, dlatego powinien mieć intuicyjny interfejs. Do tego dobrze, by działał w zautomatyzowany sposób – po wybraniu odpowiednich opcji może np. regularnie wysyłać na mail plik z wykresami.Bardzo ważne jest też to, by system był kompatybilny z innymi programami. Najlepiej, by sam był w stanie się z nimi komunikować i pobierać dane. W przeciwnym razie konieczne może być wsparcie ze strony specjalistów IT.

Optymalnym rozwiązaniem jest inwestycja w profesjonalny program, którego dostosowaniem, a następnie wdrożeniem zajmuje się zespół ekspertów. Wtedy ma się pewność, że będzie prawidłowo działał i sprawdzał się w praktyce. Jesteś zainteresowany zakupem takiego systemu do swojej firmy? Zadzwoń pod 32 263 00 00, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy.