System do obiegu dokumentów finansowo księgowych

Reklama

Reklama
System do obiegu dokumentów finansowo księgowych

Każde przedsiębiorstwo musi rozliczać się z podatków, opłacać pracowników, a także prowadzić rejestr rozmaitych transakcji z klientami, kontrahentami, inwestorami itp. W ciągu roku generuje się setki faktur, umów i innych ważnych pism. W pewnym momencie trudno nad nimi zapanować bez specjalnych narzędzi IT. Wyjaśniamy, jak działa system do obiegu dokumentów finansowo księgowych oraz dlaczego warto z niego korzystać!

1. Obieg dokumentów finansowo księgowych a system
2. Systemy informatyczne do obiegu dokumentów finansowo księgowych
3. Gdzie szukać specjalistów od odbiegu dokumentów

Obieg dokumentów finansowo księgowych a system

Obieg dokumentów finansowo księgowych a system współcześnie łączy wyjątkowo silna zależność. Coraz więcej formalności przenosi się do środowiska cyfrowego, szczególnie w obliczu konieczności pracy zdalnej. Tak jak do organizacji papierowych dokumentów potrzebne są specjalne archiwa, tak w przypadku ich wersji digitalnych konieczne okazują się specjalne oprogramowania.

Relacja pomiędzy obiegiem dokumentów finansowo księgowych a systemem IT jest korzystna dla wszystkich stron biorących udział w wymianie informacji. Korzystając z gotowych, sprawdzonych rozwiązań można zadbać o odpowiednie uporządkowanie oraz archiwizację wszystkich najważniejszych faktur, umów, rozliczeń, kosztorysów itp.

Co więcej, ma się przy okazji pełną kontrolę nad tym, do kogo trafiły konkretne dokumenty, czy zostały odczytane/wypełnione/podpisane, a także do kiedy powinny zostać odesłane. W ten sposób minimalizuje się ryzyko pomyłek, opóźnień czy innych błędów, które mogą mieć w tym przypadku przykre konsekwencje.

Systemy informatyczne do obiegu dokumentów finansowo księgowych

Polska Grupa Connecto od lat tworzy niezwykle funkcjonalne systemy informatyczne do obiegu dokumentów finansowo księgowych. Oferuje personalizowane rozwiązania, dostosowane do konkretnych, indywidualnych potrzeb firmy. Moduł odpowiedzialny za wszelkie procesy związane z przechowywaniem, porządkowaniem oraz przekazywaniem danych jest elementem DMS (ang. Document Management System) – systemu zarządzania dokumentami. Oprogramowanie to można dowolnie rozwijać i rozbudowywać, dlatego w efekcie znacznie ułatwia pracę osobom z różnych kadr, na wszystkich szczeblach.

Po wdrożeniu do przedsiębiorstwa systemu informatycznego do obiegu dokumentów finansowo księgowych można znacznie przyspieszyć wiele formalności. Przy tym ma się pewność, że żadne ważne pismo nie zaginie, nie zostanie przeoczone, przypadkiem zgubione/skasowane czy udostępnione osobom nieuprawnionym. Takie rozwiązanie jest więc nie tylko wiele wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze.

Gdzie szukać specjalistów od odbiegu dokumentów

Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od odbiegu dokumentów? Powinieneś wybrać sprawdzoną, doświadczoną firmę, która oferuje najlepsze systemy. Jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją możliwości systemu do obiegu dokumentów, zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz na stronie kontaktowej. Konsultant Connecto umówi się z Tobą na spotkanie w Twojej firmie lub zdalną demonstrację w dogodnym terminie. Przekonaj się, jak dobrze dobrane narzędzie IT może odmienić działanie Twojego przedsiębiorstwa!