Oprogramowanie dla wydawnictwa

Reklama

Reklama
Oprogramowanie dla wydawnictwa

Prowadzenie oficyny wydawniczej wiąże się z koniecznością jednoczesnego nadzorowania wielu procesów, wykonywanych przez różne zespoły, z różnych działów. Z tego względu przydatnym udogodnieniem jest specjalny system, który nie tylko ułatwia komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, ale też pomaga organizować i kontrolować codzienne prace. Wyjaśniamy, jak działa oprogramowanie dla wydawnictwa i dlaczego warto z niego korzystać!

Oprogramowanie dla wydawnictwa

Oprogramowanie dla wydawnictwa to specjalny system przeznaczony do zarządzania i nadzorowania prac różnych działów. W praktyce najlepiej sprawdzają się modułowe platformy, które sprawiają, że w jednym miejscu ma się dostęp do wszystkich najważniejszych danych oraz funkcji. Automatyzują wiele procesów (np. nadawanie kodów ISBN, wystawianie faktur i umów), a także zmniejszają ryzyko opóźnień, pomyłek, przekroczonych budżetów i innych problemów.

W zakres takiego systemu mogą zwykle wchodzą takie moduły, jak:

  • elektroniczny obieg dokumentów – zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych umów, faktur, rachunków itp. Pozwala szybko odszukać konkretne pisma np. według kodu ISBN. Przy tym usprawnia przesyłanie dokumentów wewnątrz firmy i automatyzuje ich tworzenie;
  • rozliczenia – pomaga na bieżąco przeprowadzać rozliczenia oraz automatycznie generować wydruki, a także m.in. weryfikować kwoty honorariów, salda zaliczek czy sumy naliczonych tantiem;
  • wydruki – automatycznie generuje zamówienia druku, karty kosztów książki, a także inne dokumenty, m.in. umowy na dodruk czy wybrane elementy procesu wydawniczego (np. redakcja, skład czy promocja);
  • ERP – ułatwia prowadzenie księgowości, daje wygodny dostęp do bazy danych kontrahentów, pomaga zarządzać zasobami, m.in. stanami magazynowymi, a także integruje się z centrum logistycznym

Dzięki oprogramowaniu dla wydawnictwa można zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Sprawia, że projekty są realizowane szybciej, zgodnie z ustalonym budżetem i harmonogramem. Do tego pomaga na bieżąco wykrywać oraz reagować na ewentualne kłopoty, by zminimalizować ich skutki.

 Zalety systemu informatycznego dla wydawnictwa

Liczne zalety systemu informatycznego dla wydawnictwa sprawiają, że pozwala on w pełni wykorzystać dostępne zasoby. W dużym stopniu może przyczynić się do rozwoju firmy, ponieważ m.in.:

  • zwiększa wydajność pracowników,
  • minimalizuje błędy i związane z nimi straty,
  • ma wpływ na poprawę wizerunku (pomaga podnieść jakość oferowanych usług i produktów),
  • usprawnia komunikację i wymianę danych, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo.

Do największych zalet systemu informatycznego dla wydawnictwa można zaliczyć także jego łatwą dostępność. Z nowoczesnej platformy można korzystać na każdym sprzęcie z podłączeniem do internetu, także urządzeniu mobilnym. Dlatego doskonale sprawdza się przy pracy zdalnej/hybrydowej.

Jak wybrać oprogramowanie dla wydawnictwa?

Dyrektorzy i właściciele redakcji często mają problem z tym, jak wybrać oprogramowanie dla wydawnictwa. Najważniejsze, by system był dopasowany do indywidualnych potrzeb danej oficyny. Z tego względu najrozsądniej jest zdecydować się na personalizowaną platformę, przygotowaną przez zespół specjalistów, który później zajmie się jej wdrożeniem.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na: https://www.connecto.pl/oprogramowanie-dla-wydawnictw/.