Kiedy jest dobry czas na zmianę operatora systemu ERP?

Reklama

Reklama
Kiedy jest dobry czas na zmianę operatora systemu ERP

Zastanawiasz się, jak poprawić organizację pracy w swojej firmie? Być może konieczne będzie przejście na lepsze oprogramowanie, np. do zarządzania zasobami. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na zmianę operatora systemu ERP!

Zmiana operatora systemu ERP

Zmiana operatora systemu ERP to dobry pomysł w każdej sytuacji, gdy aktualnie wykorzystywane rozwiązanie nie spełnia oczekiwań. Na pewno warto pomyśleć o inwestycji w nowe oprogramowanie, gdy dotychczas używany system jest przestarzały, trudny w obsłudze czy podatny na awarie. Ogromne znaczenie ma też serwis – jeśli trzeba długo czekać na niezbędną pomoc, a do tego konsultantom brakuje kwalifikacji, rozsądniej jest wybrać bardziej nowoczesną, niezawodną opcję.

O zmianie operatora systemu ERP warto pomyśleć także w związku z m.in.:

  • nowelizacjami przepisów/ zmianami legislacyjnymi/ modyfikacjami w prawie/ nowymi wymaganiami formalno-prawnymi;
  • przejściem na pracę zdalną/ hybrydową;
  • zapotrzebowaniem na nowe usprawnienia/ funkcjonalności;
  • obowiązkiem korzystania z Krajowego Rejestru e-Faktur (od 2024 roku).

Nowy system i operator dają gwarancję, że wszystko będzie działać bez zarzutu, a ryzyko opóźnień, pomyłek czy innych błędów zostanie ograniczone do minimum. Dobrze dobrane narzędzia IT to podstawa sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa, dlatego koniecznie powinno się zadbać o najlepsze rozwiązania.

Zalety zmiany operatora systemu

Zalety zmiany operatora systemu powinny przekonać każdego przedsiębiorcę do podjęcia odpowiednich działań. Jeśli cokolwiek nie odpowiada w aktualnie wykorzystywanym oprogramowaniu albo poziom obsługi serwisowej pozostawia wiele do życzenia, nie ma sensu tracić więcej czasu i pieniędzy. Przede wszystkim warto zdecydować się na taki krok, by zapewnić sobie:

  • zgodność z prawem i przepisami – cały czas aktualizowany system sprawia, że wszystkie wystawiane dokumenty są zgodne z najnowszymi zmianami legislacyjnymi czy podatkowymi. Przez to pozwala uniknąć niepotrzebnych błędów, które mogą narażać na poważne konsekwencje;
  • stałą opiekę ze strony konsultantów tematycznych – w razie jakichkolwiek kłopotów do dyspozycji dostępny jest zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę z różnych dziedzin (m.in. księgowości, sprzedaży czy magazynu). Dzięki temu potrafią najlepiej skonfigurować oprogramowanie, a także odpowiednio rozwiązywać ewentualne problemy;
  • ciągłe, profesjonalne wsparcie techniczne – przez cały czas nad systemem czuwa dedykowany zespół specjalistów IT, którzy błyskawicznie neutralizują przyczyny zakłóceń jego działania i przywracają wszystkie jego funkcjonalności.

Gdzie szukać specjalistów?

Zastanawiasz się nad zmianą operatora systemu ERP i nie wiesz, gdzie szukać specjalistów? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje personalizowane oprogramowania, dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy. Najlepiej współpracować z ekspertami, którzy nie tylko dobiorą i przystosują odpowiedni system, ale też przeprowadzą jego wdrożenie, a następnie zagwarantują kompleksowe wsparcie.

Jesteś zainteresowany przejściem na lepszy system ERP? Zapraszamy do sprawdzenia oferty Grupy Connecto. Skontaktuj się z konsultantem telefonicznie pod numerem 32 263 00 00 lub sprawdź szczegóły na stronie https://www.connecto.pl/zmiana-operatora-erp-kiedy-i-dlaczego-warto/.

Umów się na specjalną prezentację, która odbędzie się we wskazanym przez Ciebie miejscu, w siedzibie lub oddziale Connecto albo zdalnie za pośrednictwem Internetu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie zobowiązuje do zakupu.