CRM dla firmy budowlanej

Reklama

Reklama
CRM dla firmy budowlanej

W branży budowlanej wiele zależy od dobrze prowadzonych relacji nie tylko z klientami, ale też m.in. dostawcami, wykonawcami czy inwestorami. W zapanowaniu nad licznymi danymi, dokumentami, spotkaniami itp. niezwykle pomocne są specjalne narzędzia IT. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na CRM dla firmy budowlanej i jak wybrać najlepszy system!

CRM dla budownictwa

System CRM dla budownictwa (ang. Customer Relationship Management) to oprogramowanie dedykowane do zarządzania relacjami z klientami, ale w praktyce znacznie ułatwia komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną. Z jego pomocą można stworzyć bazę danych kontrahentów oraz partnerów biznesowych, co usprawnia przepływ informacji oraz pracy. Na wiele sposobów ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków przedstawicielom różnych działów, co pomaga zwiększyć wydajność pracowników oraz przyczynia się do lepszych wyników.

Z CRM dla budownictwa korzystają nie tylko duże firmy, ale też mniejsze przedsiębiorstwa. Dobra organizacja pracy w każdym przypadku przynosi wyłącznie korzyści. Do tego system pozwala bardziej świadomie prowadzić działalność, co ma pozytywny wpływ na wizerunek firmy.

Zalety systemu CRM dla branży budowlanej

Jakie są największe zalety systemu CRM dla branży budowlanej? Oprogramowanie odgrywa ważną rolę na każdym etapie realizacji zamówienia czy współpracy. Dzięki niemu można w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę, uważnie prowadzić rozmowy i monitorować wszelkie ustalenia, tak by ostatecznie zakończyły się podpisaniem umowy.

Ten sam system jest również niezwykle przydatny przy realizowaniu zlecenia, m.in. przy poszukiwaniu dostępnych podwykonawców, kompletowaniu materiałów budowlanych, organizowaniu logistyki itp.

Do największych zalet systemu CRM dla branży budowlanej zalicza się:

 • stały, świadomy kontakt z klientem,
 • szybka komunikacja z pracownikami oraz podwykonawcami,
 • szczegółowa, przejrzysta historia współpracy,
 • możliwość kontroli kosztów na każdym etapie realizacji,
 • łatwy dostęp do uporządkowanej dokumentacji,
 • pełna kontrola sytuacji w przedsiębiorstwie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu dla budownictwa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu dla budownictwa? Przede wszystkim najlepiej zdecydować się na profesjonalne, personalizowane oprogramowanie. Przy tym warto mieć na względzie:

 • funkcje – oferowane narzędzia powinny być rzeczywiście przydatne; nie ma sensu przepłacać za niepraktyczne dodatki;
 • czas i sposób wdrożenia – przejście na nowy system nie musi być dużym utrudnieniem; najlepiej, by całym procesem zajął się zespół specjalistów;
 • interfejs – oprogramowanie powinno być proste i intuicyjne w obsłudze, tak by rzeczywiście ułatwiało codzienną pracę;
 • bezpieczeństwo i zgodność z przepisami – narzędzia IT wykorzystywane do zarządzania danymi oraz dokumentami muszą posiadać specjalistyczne zabezpieczenia,  a także powinny być na bieżąco aktualizowane;
 • wsparcie techniczne – wszelkie zakłócenia mogą utrudniać prace, dlatego konieczna jest całodobowa opieka ze strony programistów.

Chcesz wdrożyć w swojej firmie nowoczesny, personalizowany system CRM dla firmy budowlanej? Wejdź na: https://www.connecto.pl/crm-dla-firmy-budowlanej/.