Program kadrowy do urlopów

Reklama

Reklama
Program kadrowy do urlopów

Nawet jeśli zatrudnia się stosunkowo niewielu pracowników, trudno zapanować nad wszystkimi kwestiami kadrowymi. Z tego względu najrozsądniej jest zainwestować w specjalny system, który ułatwi wymianę informacji oraz pomoże lepiej zarządzać czasem podwładnych. Podpowiadamy, jaki program kadrowy do urlopów wybrać!

1. Jaki program do urlopów wybrać?
2. Sprawdzone programy kadrowe
3. Gdzie szukać programu kadrowego?

Jaki program do urlopów wybrać?

Wielu przedsiębiorców ma kłopot z tym, jaki program do urlopów wybrać. Najważniejsze, by system nie stanowił problemu dla pracowników działu kadr, dlatego nie powinien być zbyt skomplikowany. Proste narzędzie IT jak najbardziej może być funkcjonalne i nowoczesne. System tego typu musi gwarantować wsparcie w zarządzaniu takimi zdarzeniami, jak:

  • urlopy: wypoczynkowe, na żądanie, macierzyńskie (a także „tacierzyńskie”), wychowawcze, urlopy z art. 188 KP (dni wolne na opiekę nad dzieckiem), okolicznościowe
  • nieobecności nieusprawiedliwione,
  • zwolnienia lekarskie ZUS ZLA (L-4).

Program do urlopów pomaga sprawdzić, komu przysługują dni wolne, a także ile ich jest, jaka część została już wykorzystana itp. Do tego oblicza wysokość wypłaty w razie zaistnienia jednego z wyżej wymieniowych zdarzeń. System na bieżąco reaguje na wprowadzane zmiany, dlatego pozwala trzymać rękę na pulsie.

Sprawdzone programy kadrowe

Na rynku zdecydowanie najpopularniejsze są sprawdzone programy kadrowe, które obsługują nie tylko urlopy, ale też posiadają wiele innych przydatnych funkcjonalności. Najrozsądniej wybrać system, który posiada takie moduły, jak:

  • akta pracowników w formie elektronicznych teczek dokumentów z najważniejszymi pismami i danymi (m.in. adres, sposób zatrudnienia, składniki płacy);
  • narzędzie do wyliczania oraz zarządzania urlopami wypoczynkowymi, a także innymi zwolnieniami i nieobecnościami (umożliwiające składanie wniosków oraz zwolnień w wersji elektronicznej);
  • przechowywanie, import oraz eksport danych kadrowych;
  • narzędzie do wyliczania i drukowania kwitów Z-3 (zaświadczeń płatnika),
  • harmonogram oraz zarządzanie delegacjami.

Intuicyjny w obsłudze program kadrowy znacznie odciąża pracowników, ponieważ zwalnia ich z wykonywania najbardziej powtarzalnych, nużących czynności. Do tego minimalizuje ryzyko pomyłek, przeoczeń czy nieporozumień oraz przyspiesza dopełnianie obowiązkowych formalności. Jedno z najlepszych narzędzi IT tego typu oferuje firma Connecto. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie: https://www.connecto.pl/prosty-program-kadrowy/.

Gdzie szukać programu kadrowego?

Właśnie zastanawiasz się, gdzie szukać programu kadrowego? Umów się na prezentację, by poznać możliwości jednego z najnowocześniejszych narzędzi dostępnych na polskim rynku. Konsultanci przygotują dla Ciebie demonstrację systemu, podczas której będziesz mógł uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Udział w niej jest darmowy i niezobowiązujący. Prezentacja może odbyć się w Twojej firmie, oddziale Connecto lub podczas wideokonferencji. Uzupełnij  formularz kontaktowy lub zadzwoń 32 263 00 00.