Oprogramowanie dla firmy – o czym pamiętać przy wyborze?

Reklama

Reklama
Oprogramowanie dla firmy – o czym pamiętać przy wyborze

Chcesz wprowadzić w swoim przedsiębiorstwie nowoczesne rozwiązania z zakresu IT? Jeśli zależy Ci na tym, by kupiony system był w pełni funkcjonalny, musisz wiedzieć, na co powinieneś zwrócić uwagę. Radzimy, jak wybrać najlepsze oprogramowanie dla firmy!

Wybór oprogramowania dla firmy – od czego zacząć?

Wybór oprogramowania dla firmy warto zacząć od ustalenia realnego zapotrzebowania. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa czy specyfiki branży, pewne funkcje będą bardziej lub mniej przydatne. Mając tego świadomość można rozsądnie dobrać optymalne rozwiązanie, które zostanie w pełni wykorzystane. Nie ma bowiem sensu inwestować w drogie, uniwersalne systemy posiadające wiele funkcji, jeśli większości z nich nigdy się nie użyje.

Przy wyborze oprogramowania dla firmy najlepiej jest zorientować się, czy dany system jest personalizowany. Niezwykle wygodne są platformy, których podstawą jest CRM (ang. Customer Relationship Management, czyli narzędzie przeznaczone do zarządzania relacjami z klientem). Usprawniają komunikację i wymianę danych, pomagają nadzorować postępy pracy, automatyzują formalności itp. Zwykle dodatkowo są uzupełnione przez funkcje typowe dla innych popularnych systemów, takich jak np. DMS (ang. Data Management System), ERP (ang. Enterprise Resources Planning) czy BI (ang. Business Intelligence).

Oprogramowanie dla firmy i jego zalety

Wybór ułatwia także świadomość tego, jakie mogą być korzyści z systemu IT w przedsiębiorstwie – wtedy wiadomo, czego można oczekiwać i wymagać. Wdrożenie takiej platformy pozwala m.in.:

  • usprawnić obieg dokumentów – przyspiesza wymianę informacji, a także pomaga digitalizować, porządkować, archiwizować oraz bezpiecznie udostępniać najważniejsze dokumenty;
  • lepiej nadzorować pracę – pomaga monitorować postępy, przydzielać zadania pracownikom, pilnować deadline’ów itp.,
  • w pełni wykorzystać potencjał pracowników i posiadanych zasobów – zapewnia dodatkowe wsparcie w zarządzaniu kadrami, budżetem, produktami, stanami magazynowymi itp.,
  • profesjonalnie prowadzić relacje z klientami i kontrahentami – pomaga kompleksowo obsługiwać nawet wiele projektów na raz oraz budować trwałe więzi,
  • na bieżąco nadzorować sytuację w firmie – przeprowadza analitykę biznesową, której wyniki prezentuje w formie przejrzystych raportów, przydatnych przy podejmowaniu strategicznych decyzji.

W efekcie największymi korzyściami z systemu IT w przedsiębiorstwie są podniesienie poziomu oferowanych usług i produktów, poprawa wizerunku marki oraz zwiększenie sprzedaży.

Gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla biznesu?

Właśnie zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla biznesu? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje jedne z najlepszych rozwiązań na rynku. Grupa Connecto proponuje autorski, personalizowany system, doskonale sprawdzający się w różnych branżach, w małych, średnich i dużych firmach.

Chciałbyś się przekonać, jak takie oprogramowanie wygląda w praktyce oraz jak działają jego poszczególne funkcje? Umów się na spotkanie z konsultantem Connecto, w dogodnym miejscu i terminie. Podczas bezpłatnej prezentacji (która może też odbyć się zdalnie) uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na numer 32 263 00 00.