Program dla biur nieruchomości

Reklama

Reklama
Program dla biur nieruchomości

W agencjach nieruchomości ogromne znaczenie ma dobra organizacja pracy. W wywiązywaniu się z codziennych obowiązków niezwykle pomocny jest specjalny system IT.Wyjaśniamy, jak działa program dla biur nieruchomości oraz dlaczego warto z niego korzystać!

Program dla biur nieruchomości

Program dla biur nieruchomości jest systemem składającym się w praktyce z kilku narzędzi IT, które dają dostęp do wzajemnie uzupełniających się funkcji. Zazwyczaj opiera się na module CRM (ang. Customer Relationship Management), przeznaczonym do zarządzania relacjami z klientami. Kontakt z kontrahentami, ale też z pośrednikami, deweloperami, biurami sprzedaży i innymi partnerami biznesowymi jest kluczowy w tej branży.

W zakres możliwości programu dla biur nieruchomości wchodzą jeszcze m.in.:

 • rozdysponowywanie zadań,
 • monitorowanie postępów prac,
 • cyfrowy obieg dokumentów,
 • automatyzacja formalności,
 • gromadzenie najważniejszych danych w jednej bazie,
 • analiza danych i generowanie przydatnych raportów.

System informatyczny w branży nieruchomości

System informatyczny w branży nieruchomości pozwala szybciej, łatwiej i bardziej świadomie prowadzić działalność. Oprogramowanie jest przydatne wszystkim członkom zespołu, ponieważ znacznie usprawnia rozmaite formalności i zadania. Przyczynia się do zwiększenia wydajności, a co za tym idzie, podniesienia jakości oferowanych usług. W praktyce pomaga rozwijać firmę, zdobywać nowych klientów i wzmacniać dobry wizerunek. Wszystko to prowadzi do większych zysków.

Przy korzystaniu z systemu informatycznego w branży nieruchomości można w uważniejszy, a zarazem szybszy sposób przeprowadzić cały proces sprzedaży czy wynajmu. Program pomaga również na bieżąco kontrolować wiele lokali na raz, dbając o prawidłowy przebieg wszystkich procesów biznesowych. Przy tym pozwala cały czas kontrolować sytuację w firmie, by wykrywać ewentualne nieprawidłowości, a także niewykorzystane szanse.

Zalety korzystania z rozwiązań IT

Ze względu na liczne zalety korzystania z rozwiązań IT takie systemy stają się już standardem w branży. Zarówno klienci, jak i partnerzy biznesowi mają duże oczekiwania co do biur nieruchomości. Aby spełnić wymogi rynku, konieczne jest dodatkowe wsparcie.

Do największych zaletkorzystania z rozwiązań IT zaliczają się m.in.:

 • wspólna baza danych – w jednym miejscu dostępne są wszystkie potrzebne umowy, faktury, rachunki i inne dokumenty, a także dane kontrahentów oraz partnerów biznesowych;
 • prosta obsługa – system ma intuicyjny interfejs, dlatego pracownicy błyskawicznie nauczą się go używać;
 • dostęp online – program jest dostępny przez przeglądarkę i można z niego korzystać na dowolnym sprzęcie, także mobilnym;
 • bezpieczeństwo – wszystkie narzędzia działają zgodnie z RODO, a dane chronią szyfrowanie, kopie zapasowe oraz inne zaawansowane zabezpieczenia;
 • analityka biznesowa – moduł zbierający i przetwarzający dane o firmie, przygotowujący na tej podstawie przejrzyste zestawienia oraz wykresy;
 • generator dokumentów – narzędzia automatyzujące tworzenie umów, faktur itp.;
 • automatyczne wyszukiwanie ofert – za pomocą kilku kliknięć można znaleźć idealne propozycje dla klienta.

Chcesz wdrożyć w swoim biurze nieruchomości profesjonalny system IT? Więcej informacji znajdziesz na: https://www.connecto.pl/program-dla-biur-nieruchomosci/.