Systemy informatyczne w logistyce

Reklama

Reklama
Systemy informatyczne w logistyce
Systemy informatyczne w logistyce

Cały czas jesteśmy świadkami rewolucji w sposobie zarządzania przedsiębiorstwami. W czasach, gdy kluczem do sukcesu jest informacja i szybkość działania, nieodzownym narzędziem w rękach zarówno zarządów jak i szeregowych pracowników stały się spersonalizowane systemy informatyczne. Nie inaczej jest w przypadku branży logistycznej. Systemy informatyczne w logistyce to już nie tylko program do wystawiania faktur i zarządzania ilościami na magazynie, a specjalistyczne oprogramowanie, którego zadaniem jest odwzorowanie wszystkich procesów biznesowych napędzających logistykę w firmie. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się w jaki sposób połączyć najważniejsze moduły ERP i elektroniczny obieg dokumentów w systemie Connecto DMS aby uzyskać dedykowany system informatyczny w logistyce.

Systemy informatyczne w gospodarce magazynowej

Systemy informatyczne w gospodarce magazynowej pełnią co raz większą rolę. Dzisiaj nawet małe firmy handlowe i dystrybucyjne przygniatane są ogromną ilością zamówień. Aby utrzymać zadowolonych klientów należy zapewnić im najwyższej jakości obsługę oraz dokładne i terminowe realizowanie zleceń.

Właśnie dlatego firmy sięgają po nowoczesne systemy informatyczne w gospodarce magazynowej takie jak Comarch ERP Optima z modułem Handel lub Handel Plus i oraz Comarch ERP XL z rozbudowanym modułem magazynowym, wspieranym za pomocą modułu WMS, a także aplikacji mobilny magazynier.

Kolejnym elementem nowoczesnych systemów informatycznych w gospodarce magazynowej jest ich integracja z oprogramowaniem do elektronicznego obiegu dokumentów takim jak Connecto DMS. Oprogramowanie tego typu pozwala na odtworzenie w systemie informatycznym płynnego procesu sprzedażowego od momentu wysłania oferty, przez zarejestrowanie zamówienia, po przekazanie go do magazynu w celu wygenerowania WZ i listu przewozowego, aż po wystawienie faktury w formie elektronicznej.

Systemy informatyczne w gospodarce magazynowej zintegrowane z pozostałymi narzędziami firmy pracują w oparciu o jedną bazę danych. Dlatego handlowiec komponujący ofertę, czy rejestrujący zamówienie zawsze zna aktualnie dostępne ilości produktu we wszystkich magazynach. Aplikacja mobilnego magazyniera również wymienia informacje z bazą danych w czasie rzeczywistym dzięki czemu możemy obserwować na żywo proces realizacji zamówienia i pakowania towaru w celu wysłania go kurierem lub własną flotą samochodów dostawczych.

Jaki system informatyczny do magazynu wybrać?

Zastanawiasz się jaki system informatyczny do magazynu wybrać? Jednym z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania firmą w Polsce są produkty krakowskiej firmy COMARCH – ERP Optima i ERP XL. Pierwszy z omawianych systemów przeznaczony jest dla firm o mniejszych potrzebach, co jednak wcale nie oznacza, że jest on ubogi w funkcje pozwalające na optymalizację i automatyzację procesu obsługi magazynu.

Jeżeli jednak masz duże wymagania i zastanawiasz się jaki system informatyczny do magazynu wybrać, to odpowiedź to COMARCH ERP XL. System ten posiada mocno rozbudowane funkcje pozwalające zarządzać wieloma dużymi magazynami jednocześnie w taki sposób aby zachować ciągłość łańcucha dostaw, a także realizować nawet duże i skomplikowane zamówienia ze stuprocentową skutecznością i w terminie. Podstawowy moduł magazynowy rozszerzany jest o funkcjonalności modułów Magazyn Wysokiego Składowania oraz Mobilny Magazynier.

Prezentacja systemu dla magazynu

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jaki zestaw rozwiązań informatycznych najlepiej wspomoże twoją firmę, a w szczególności magazyn, w codziennych operacjach, to najlepszym wyjściem będzie prezentacja systemu dla magazynu. Zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz w zakładce kontakt.

Konsultant z Grupy Connecto umówi się z Tobą na prezentację systemu dla magazynu, która może odbyć się zdalnie przez internet lub osobiście w siedzibie twojego przedsiębiorstwa lub w jednym z oddziałów firmy Connecto. Prezentacja systemu dla magazynu jest całkowicie darmowa i prowadzona jest na żywo na bazie testowej. W czasie spotkania konsultant dostosowywał będzie prezentację do aktualnie zadawanych pytań i poruszanych kwestii.