Oprogramowanie dla firm handlowych

Reklama

Reklama
Oprogramowanie dla firm handlowych

Firmy handlowe stanowią duży odsetek klientów firm informatycznych wdrażających nowoczesne oprogramowanie do zarządzania firmą. Przedsiębiorstwa te chcą zaktualizować swoje przestarzałe, proste rozwiązania IT lub chcą wdrożyć swój pierwszy system informatyczny, gdyż do tej pory ich procesy opierały się o arkusze kalkulacyjne, papier i e-maile i telefony. W tym artykule sprawdzimy, jakie rozwiązania informatyczne są najchętniej wybierane przez firmy handlowe w Polsce.

System informatyczny dla firm handlowych

System informatyczny dla firm handlowych powinien składać się z dwóch elementów, które są ze sobą połączone i uzupełniają się nawzajem. Chodzi o systemy ERP, do zarządzania procesami twardymi (zdefiniowanymi przez prawodawstwo) takimi jak sprzedaż, zarządzanie magazynami, księgowość czy kadry oraz platformę do zarządzania miękkimi procesami biznesowymi taką jak Connecto DMS.

Jednym z najbardziej popularnych systemów informatycznych dla firm handlowych typu ERP są produkty krakowskiego COMARCHu – oprogramowanie COMARCH ERP Optima i COMARCH ERP XL. Z rozwiązań tych korzystają tysiące firmy z całej Polski. Obydwa narzędzia posiadają wszystkie kluczowe moduły potrzebne do funkcjonowania nowoczesnej firmy handlowej, a w szczególności:

  • Moduł sprzedaż – wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia efektywnej sprzedaży, od dokumentów ofert i zamówień, po dokumenty sprzedażowe. Pełna integracja z modułem magazynowym oraz funkcje rabatowania i dedykowanych cenników pozwala na szybkie tworzenie skrojonych na miarę ofert.
  • Moduł magazynowy – wystawianie dokumentów magazynowych i zarządzanie wieloma prawdziwymi i wirtualnymi magazynami to nie wszystko co może zaoferować system informatycznych dla firm handlowych. Specjalne aplikacje takie jak WMS (zarządzanie magazynem wysokiego sklonowania) i mobilny magazynier usprawniają i automatyzują codzienną pracę.
  • Moduł księgowy – pełna kontrola nad finansami firmy handlowej niezależnie od jej rozmiaru i potrzeb. Narzędzia dla księgowych skrojone na miarę, działające zarówno w kilkuosobowej firmie rozliczającej się za pomocą KPiR jak i dużej grupie kapitałowej opartą o księgę handlową.

Oprogramowanie dla branży handlowej

Oprogramowanie dla branży handlowej to nie tylko nowoczesny system ERP, który wspiera nas w zadaniach powiązanych z twardymi procesami biznesowymi. Co raz więcej firm decyduje się na uzupełnienie luki w systemie informatycznym powstałej w wyniku realizacji miękkich procesów biznesowych. System Connecto DMS może zostać zintegrowany z narzędziem ERP i realizować wszystkie zadania, które są wykonywane przed wystawieniem faktury czy otrzymania zamówienia. Ważnym modułem systemu Connecto DMS będącym oprogramowaniem dla branży handlowej jest system CRM pozwalający na zarządzanie relacjami z klientem.

Prezentacja systemu dla firm handlowych

Umów się na prezentację systemu dla firm handlowych uzupełniając dane w formularzu kontaktowym lub zadzwoń 32 263 00 00. Opisz w nim swoje plany i oczekiwania wobec oprogramowania, które chcesz wdrożyć. Prezentacja systemu dla firm handlowych jest całkowicie darmowa i może odbyć się w dowolnej lokalizacji – zdalnie przez internet, w siedzibie twojej firmy lub w jednym z oddziałów Grupy Connecto.