CRM w ubezpieczeniach – dlaczego warto stosować?

Reklama

Reklama
CRM w ubezpieczeniach – dlaczego warto stosować

W branży ubezpieczeniowej przede wszystkim powinno się dbać o dobry kontakt z klientami. Przy ich obsłudze bardzo pomocne są specjalne programy, dzięki którym można łatwiej zarządzać dużą bazą danych oraz uważnie nadzorować cały proces sprzedaży polis. Wyjaśniamy, jak sprawdza się system CRM w ubezpieczeniach i dlaczego warto go stosować!

1. CRM w ubezpieczeniach – jak może się sprawdzić?
2. Zalety systemu CRM dla ubezpieczalni
3. Oprogramowanie dla firm ubezpieczeniowych – gdzie szukać?

CRM w ubezpieczeniach – jak może się sprawdzić?

System CRM w ubezpieczeniach jest nie tylko przydatnym udogodnieniem, ale wręcz niezbędnym narzędziem. Oprogramowanie tego typu zgodnie z nazwą (ang. Customer Relationship Management) jest przeznaczone do zarządzania relacjami z klientami. Dzięki niemu da się znacznie usprawnić i ułatwić proces sprzedaży polis. Automatyzuje formalności, daje łatwy dostęp do danych, a także pozwala monitorować sytuację w firmie. W ten sposób można znacznie zwiększyć wydajność swoich pracowników, zarazem dbając o poziom zadowolenia osób kupujących ubezpieczenia.

 Zalety systemu CRM dla ubezpieczalni

Liczne zalety systemu CRM dla ubezpieczalni sprawiają, że korzystanie z takiego rozwiązania stało się już w zasadzie powszechne. Takie oprogramowanie umożliwia m.in.:

  • pełne wspieranie klientów – dzięki niemu można dbać o relacje z osobami, które dopiero planują kupić polisę, właśnie wybrały odpowiednie świadczenie albo już w przeszłości posiadały jakieś ubezpieczenie (program przypomina o mailach, telefonach i spotkaniach, automatycznie wysyła przypomnienie itp.);
  • szybką, wygodną, bezpieczną wymianę danych – obieg dokumentów pozwala błyskawicznie przekazywać uprawnionym osobom umowy, rachunki i inne ważne pisma, usprawniając komunikację wewnętrzną oraz zewnętrzną. Do tego program tworzy bazę danych, dzięki czemu można bez problemu w kilka sekund dotrzeć do najważniejszych informacji;
  • lepszą organizację pracy – dane zadania czy klienci są przydzielani do konkretnych agentów. W ten sposób minimalizuje się ryzyko pomyłek, opóźnień czy nieporozumień;
  • kontrolę sytuacji w firmie – narzędzia analityczne gromadzą dane i na ich podstawie przygotowują przydatne raporty, które mogą stanowić podstawę przy podejmowaniu ważnych decyzji i tworzeniu nowych strategii biznesowych.

Podsumowując, największą zaletą systemu CRM dla ubezpieczalni jest to, że wspiera jej działanie, co przyczynia się do jej dynamicznego rozwoju. Wdrażając takie oprogramowanie można znacznie podnieść poziom świadczonych usług, poprawiając wizerunek firmy oraz zdobywając wyższą pozycję na rynku. To z kolei prowadzi do zwiększenia zysków i wielu innych wymiernych korzyści.

Oprogramowanie dla firm ubezpieczeniowych – gdzie szukać?

Chciałbyś zainwestować w profesjonalne oprogramowanie dla firm ubezpieczeniowych? Wybierz sprawdzony system, który dostosujesz do swoich potrzeb. Nie musisz ryzykować, kupując nieznane narzędzie – sprawdź, jak naprawdę działa i jakie funkcje oferuje. Konsultanci wszystko dokładnie omówią i wyjaśnią oraz odpowiedzą na pytania. Jeśli oprogramowanie spełni twoje oczekiwania, przygotują spersonalizowaną ofertę. Umów się na bezpłatną prezentację programu firmy Connecto. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na numer 32 263 00 00.